בית ספר לרכיבה מערבית

אילוף סוסים - LD Training

ובכן, יש לכם סוס צעיר. הגיע הזמן לעשות את הצעדים הראשונים ולאלף אותו ולהכין את הסוס לרכיבה על מנת שתוכלו לרכב וליהנות ממנו.

את שיטות האילוף שלי יישמתי על עשרות סוסים מסוגים שונים במהלך השנים האחרונות לשביעות רצונם של לקוחות רבים.

אני שם דגש על אילוף בטיחותי, לסוס ולרוכב, אילוף מקצועי, רגוע וסבלני ללא הפעלת לחץ מיותר על הסוס. תהליך האילוף מסתיים אך ורק כאשר אני סמוך ובטוח שהסוס אכן מוכן לרכיבה בטיחותית ושקטה כך שבעל הסוס מקבל את הסוס ברמה אותה הגדרנו יחדיו בתחילת התהליך. לקראת סוף תהליך האילוף אני מבצע “חפיפה” עם בעל הסוס, כדי לוודא שבעל הסוס יכיר את אופי הרכיבה של הסוס שלו וידע כיצד לתפעל אותו בצורה המיטבית.

צריך להבין שסוס הינו חיה מורכבת מאוד. עבודה עצמאית עם סוס, ללא בעל מקצוע שמלווה, יכולה לגרום לבעיות התנהגות אצל הסוס. בעיות כאלו, יכולות להופיע אצל כל סוס, גם בגילאים בוגרים יותר בחייו ולא רק כאשר הינו סוס צעיר.

בעיות מסוג אלו צריך לפתור אחת ולתמיד בצורה שתגרום לכך שאינן יחזרו בעתיד. הבעיות הנפוצות שנתקלתי בהן במהלך השנים כללו סוסים שלא עלו או ירדו מקרונות בצורה טובה, סוסים שמושכים בעת הקשירה, בעיות בעבודת קרקע, בעיות ברכיבה במגרש או בשטח, התנהגויות לא רצויות באורווה ועוד ועוד.

התהליך מתחיל בהבנה לעומק של הבעיה הקיימת: מדוע הסוס מתנהג בצורה הזו? מתי הבעיה החלה? מדוע אינה נפתרה כבר וכו’. לאחר הבנת הבעיה אני עובד עם הסוס עד לפתרונה ללא חזרתה.

כמו כן, אני מלווה את בעל הסוס לאחר פתרון הבעיה כדי לוודא שגם בעל הסוס יקבל ממני כלים וטיפים כיצד למנוע את חזרת הבעיה בעתיד.

סגירת תפריט